Elektronická Evidence tržeb - časté dotazy

admin
Administrátor
Příspěvky: 25
Registrován: úte 30. srp 2016 8:40:49

Bude zajištěna bezpečnost systému, který bude údaje o tržbách sbírat?

Příspěvekod admin » ned 13. lis 2016 8:31:11

Bezpečnost je podle Finanční správy jeden z nejdůležitějších bodů celého projektu e-tržeb a je tomu věnována maximální pozornost. Jedná se nejen o zabezpečení komunikace při zasílání dat do datového centra, ale také o samotné zabezpečení dat ve Finanční správě. Samotný projekt e-tržeb počítá s řadou bezpečnostních testů, kterou kromě pracovníků Finanční správy provedou externí bezpečnostní experti.

Naše servery - pokud je používáte, což doporučujeme - jsou velmi dobře zabezpečeny a jsou pravidelně zálohovány. Bezpečnosti věnujeme obrovskou prioritu, proto provoz neustále monitorujeme automatizovanými hlídacími systémy a sebemenší anomálie v provozu jsou ihned reportovány našim technikům dohledového centra.

Samotný princip generování a posílání účtenek (celá komunikace od pokladny až na Finanční správu a zpět) je zabezpečen od samého začátku. Generují se unikátní data dle certifikátů a certifikát slouží i pro přenos a ověření účtenek. Jakýkoliv případný zásah po trase je tedy okamžitě odhalen. Komunikace probíhá na zabezpečené komunikaci dle nejnovějších standardů.

admin
Administrátor
Příspěvky: 25
Registrován: úte 30. srp 2016 8:40:49

Je možné použít pro EET pokladnu spuštěnou na Windows XP?

Příspěvekod admin » ned 13. lis 2016 8:34:21

Zde je zásadní problém v tom, že Windows XP jako taková nemají přímou podporu nejnovějších komunikačních protokolů. Pokud máte čistě nainstalovaný systém bez aktualizací, pak by Vám přímá komunikace na Finanční správu nešla.

Naše pokladna (jako jediná) však podporuje možnost komunikovat přes naše servery jako prostředníka. Získáte tím řadu výhod, nejen samotnou funkčnosti i na starších XPčkách. Naše servery řeší i případy výpadků na straně Finanční správy a další věci, které usnadňují samotný provoz, zejména v rámci ONLINE spojení.

Pokud si do XPček doinstalujete podporu nejnovějších protokolů, pak existuje možnost rozeběhnutí i na XP.


Zpět na “Bar a Restaurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů