Založení soukromého klubu

admin
Administrátor
Příspěvky: 25
Registrován: úte 30. srp 2016 8:40:49

Založení soukromého klubu

Příspěvekod admin » úte 30. srp 2016 9:02:05

Zkušenosti se zakládáním soukromého klubu

admin
Administrátor
Příspěvky: 25
Registrován: úte 30. srp 2016 8:40:49

Typy subjektů pro založení soukromého klubu

Příspěvekod admin » úte 30. srp 2016 10:02:38

Soukromé kluby již existují a existuje několik právních rozborů jejich činnosti. Nejhorší variantou je klub provozovat na živnostenský list, protože se podnikatel tímto listem uvázal (podepsal) k plnění hned řady pravidel podle živnostenského zákona. Nejhorším omezením je "veřejná dostupnost služeb", která v podstatě dělá činnost soukromého klubu s omezeným vstupem problémovým - diskriminačním. I tak je ale možné soukromý klub provozovat i na základě živnostenského listu. Existuje řada pravidel, které toto umožňují, v první řadě je vhodné v zápisu do ŽL uvést, že jde o soukromý klub (problém se tak vyřeší přímo a máte u dveří "co ukázat"). Také je nutné (ve všech případech) podnik zvenčí dostatečně viditelně označit jako soukromý klub.

Nejlepší právní formou provozu je činnost "Spolku" (dříve Občanské sdružení). Činnost takového spolku je přímo dána ústavním právem se sdružovat a nevyžaduje vlastnictví ŽL (i když se Vás o tom budou snažit úřady přesvědčit za účelem získání biče na Vás). Veškerá konzumace v klubu je v podstatě zdarma. Sleduje se výše a hodnota zkonzumovaného zboží a tato hodnota se členem platí jako členský příspěvek. Každý člen má totiž právo sám, dle svého uvážení přispět klubu. Výše tohoto "uvážení" se tak jen řídí jeho volbou výše konzumace. Ano, toto je legální a jde o osobnostní právo každého Čecha dané Ústavou (tedy nad všechny zákony - ústava má vyšší moc).

admin
Administrátor
Příspěvky: 25
Registrován: úte 30. srp 2016 8:40:49

Firma v zahraničí

Příspěvekod admin » pát 30. zář 2016 14:04:17

Pokud se chcete úplně vyhnout podmínkám v ČR, pak máte ještě jednu možnost - založit si firmu mimo území ČR, ale nejlépe v EU, abyste mohli podnikat i na území ČR. V takový moment má na Vás (prostory) dosah pouze Stavební úřad a Hygiena. Vy, jako subjekt jste poté nedotknutelní, jelikož jste mimo jurisdikci ČR. Musíte si ale zajistit správně i danění a jiné povinnosti, které ukládá judikatura dané země. Je velmi pravděpodobné, že zjistíte, že podstatně šetříte na daních (Řecko, Kypr, Lucembursko).


Zpět na “Soukromé kluby - založení a provoz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů