O zjednodušený režim zatím podnikatelé moc nežádají. Zjistěte, jak získat povolení

admin
Administrátor
Příspěvky: 25
Registrován: úte 30. srp 2016 8:40:49

O zjednodušený režim zatím podnikatelé moc nežádají. Zjistěte, jak získat povolení

Příspěvekod admin » čtv 24. lis 2016 5:42:07

Jen desítky žádostí o zjednodušený režim zatím podali čeští podnikatelé. Finanční úřad už přiklepl povolení třeba Lesům ČR. Víte, co to je zjednodušený režim a jestli byste ho mohli využívat právě vy?

Vysokohorský srub s občerstvením, prodej jídla ve vlaku či v jiných dopravních prostředcích nebo ubytování uprostřed lesa. Majitelé takových podniků mají hodně velkou šanci, že budou moci elektronicky evidovat tržby ve zjednodušeném režimu.

Co to je zjednodušený režim
Hlavní podmínkou je neexistující či komplikované připojení k internetu. Pokud řešíte, jak evidovat uprostřed přírody kilometry od nejbližšího města, nebo ve sklepních prostorách historické budovy s nemožností tahání kabelů, nebo špatnou wifi, máte nadějné vyhlídky získat povolení evidovat ve zjednodušeném režimu.

Na vybavení to však nic nemění – potřeba je pokladna i tiskárna. Údaje o tržbě po vás ale nebude chtít finanční úřad ihned, stačí je poslat datovou zprávou do 5 dnů od doby, kdy jste peníze utržili. A pokud na pátý den připadá sobota, neděle nebo svátek, zasíláte údaje až další pracovní den.

Jak vystavit účtenku bez internetu
Účtenku musíte připravit a nabídnout zákazníkovi i bez připojení na internet. Protože vám bez internetu finanční úřad nepošle do 2 vteřin fiskální identifikační kód, stačí na účtence uvést podpisový kód poplatníka. Je součástí každé účtenky a představuje váš elektronický podpis. Naše pokladna toto dělá automaticky, pokud se jí nepodaří spojení s naším serverem, nebo serverem Finanční správy do určitého časového limitu. Pokud víte, že internet prostě nemáte, doporučujeme nastavit systém tak, aby pracoval v OFFLINE režimu. Poté jen stačí PC (jde-li o notebook, nebo o tablet) přenést jednou za 2, nebo 5 dní na internetové připojení, případně jde nejlépe celou složku baru nahrát na flash disk a přenést na PC s internetem.

Příklad evidování ve zjednodušeném režimu: Lesy ČR
Málokdo by hledal wi-fi v lese nebo na pastvině a přesně kvůli tomu získali lesníci povolení evidovat zjednodušeně. Už v první vlně budou totiž řešit ubytování v loveckých a rekreačních chatách. Později budou zjednodušeně evidovat i prodej dřeva malým odběratelům.

Z mapy i od sousedů. Zjistěte, jestli je u vás internetové pokrytí
Jestli je u vás dostupný internet, zjistíte více způsoby. Operátoři obvykle zveřejňují informace na svých webech v přehledné mapce nazvané “mapa pokrytí”.

Nebo se zajděte zeptat nejbližších sousedů, jak je to ve vaší oblasti s internetem.

V naší nabídce je i internet přes satelitní připojení a při rychlosti 20MBps k Vám a 6MBps od Vás je více než vhodné i pro EET. Cena je přitom v řádu stokorun. Více na .

zjednoduseny_prijem.png
zjednoduseny_prijem.png (51.42 KiB) Zobrazeno 11421 x

Zpět na “Bar a Restaurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host